WIKA specjalizuje się w zabezpieczaniu potrzeb odbiorców w łożyska toczne. Wiodące produkty w naszej ofercie to łożyska Czeskie i Słowackie opatrzone znakami towarowymi ZVL i KINEX oraz łożyska marki SKF - światowego lidera w produkcji łożysk, produkty przenoszenia napędu oraz rozwiązań i usług z zakresu utrzymania ruchu. Posiadane przez nas certyfikaty autoryzowanego dystrybutora w/w znaków towarowych są gwarancją najwyższej jakości oferowanych produktów.

„NASZĄ DEWIZĄ JEST TRAKTOWANIE KLIENTÓW I DOSTAWCÓW Z SYMPATIĄ, SZACUNKIEM I ZAUFANIEM, PRZY ZACHOWANIU PEŁNEJ WYMAGALNOŚCI WE WZAJEMNYCH ZOBOWIĄZANIACH”

HISTORIA FIRMY

Firma WIKA została założona w roku 1990 przez Jerzego i Wandę Awramienko. Zlokalizowana została w Gliwicach-Łabędach, gdzie utworzone zostało pierwsze biuro handlowe oraz magazyn. Od roku 1994 firma rozpoczęła import łożysk z Czech, Słowacji oraz Rosji, który w krótkim okresie stał się głównym przedmiotem działalności firmy.
W latach 1994 - 1998 powstały trzy nowe biura handlowe wraz z magazynami. Jako pierwszy założony został w roku 1994 oddział w Opolu, następnie w roku 1996 w Krakowie i w roku 1998 oddział w Czernikowie koło Torunia.
W roku 2005 nawiązana została bezpośrednia współpraca z czołowym producentem łożysk na świecie - firmą SKF, czego zwieńczeniem było podpisanie umowy autoryzowanego dystrybutora. Rok 2006 to otwarcie nowej siedziby firmy, znajdujące się w Gliwicach przy ul.Toszeckiej 17.

TERAŹNIEJSZOŚĆ

W chwili obecnej WIKA to sieć 4 oddziałów połączonych zintegrowanym systemem informatycznym, pozwalającym na profesjonalną i szybką obsługę klientów w każdym zakątku Polski. Posiadamy na stanie pełen asortyment najwyższej jakości łożysk kulkowych, walcowych, stożkowych i baryłkowych. Oferta firmy obejmuje również oprawy łożyskowe, uszczelnienia, akcesoria łożyskowe, narzędzia do obsługi łożysk, smary oraz produkty przeniesienia napędu. W pełni profesjonalna kadra jest w stanie zapewnić naszym klientom fachowe wsparcie w rozwiązywaniu ich problemów.
Sprzedaż prowadzona jest do wszystkich gałęzi przemysłu, a w szczególności do przemysłu wydobywczego, hutnictwa, energetyki, przemysłu maszynowego oraz chemicznego. Dystrybucja produkowanych przez firmę KINEX łożysk kolejowych stanowi znaczący udział tego produktu na polskim rynku. Łożyska te posiadają wszystkie obowiązujące dopuszczenia do używania przez Polskie Kolejnictwo.
Misją naszej firmy jest ugruntowanie pozycji solidnego partnera na rynku dostawców łożysk i akcesoriów do łożysk oraz produktów przenoszenia napędu. Od momentu rozpoczęcia działalności naszym celem jest dążenie do jak najlepszego spełnienia oczekiwań i wymagań naszych Klientów poprzez oferowanie najlepszych towarów o wysokiej jakości za przystępną cenę. Dlatego systematycznie podnosimy jakość i konkurencyjność oferty. Aby jeszcze skuteczniej zamierzenie to realizować opracowaliśmy, wdrożyliśmy i będziemy doskonalić system zarządzania jakością oparty na wymaganiach międzynarodowej normy ISO 9001:2000.

POLITYKA ORGANIZACJI

Firma WIKA Łożyska od 1990 roku prowadzi działalność w zakresie kompleksowego zaopatrzenia przedsiębiorstw w łożyska toczne oraz akcesoria do łożysk tocznych i produktów przenoszenia napędu, wraz z dostawą do odbiorcy.
Misją Naszej firmy jest ugruntowanie pozycji solidnego partnera na rynku dostawców łożysk i akcesoriów do łożysk oraz produktów przenoszenia napędu. Od momentu rozpoczęcia działalności naszym celem jest dążenie do jak najlepszego spełnienia oczekiwań i wymagań naszych Klientów poprzez oferowanie najlepszych towarów o wysokiej jakości za przystępną cenę. Pracę rozpoczynamy od jak najpełniejszego rozpoznania potrzeb, a kończymy na najlepszym ich zrealizowaniu, zgodnie z wymaganiami wdrożonego systemu zarządzania oraz aktualnymi przepisami prawa.

Nasze motto to:
„WYSOKA JAKOŚĆ, SOLIDNOŚĆ KUPIECKA, STABILNA WSPÓŁPRACA”

    Wyznaczyliśmy sobie następujące obszary, jako podstawę do ustanawiania celów:
  • Systematyczne zwiększanie asortymentu oferowanych produktów, aby spełnić oczekiwania Klientów,
  • Dążenie do takiego organizowania realizowania usługi, aby zminimalizować wszelkie niezgodności w kompletowaniu dostawy i dostarczeniu towarów do Klienta,
  • Systematyczne podnoszenie kompetencji pracowników,
  • Współpraca ze sprawdzonymi i zaufanymi Dostawcami oferującymi towary najwyższej jakości,
  • Realizowanie komplementarnych dostaw dostosowanych do potrzeb i możliwości finansowych Klienta.
Naszą dewizą jest traktowanie Klientów i Dostawców z sympatią, szacunkiem i zaufaniem, przy zachowaniu pełnej wymagalności we wzajemnych zobowiązaniach. Ciągłe doskonalenie systemu zarządzania, do którego się zobowiązujemy, jest dla nas sposobem na systematyczny rozwój firmy. Właściciele zapewniają, że Polityka Jakości jest wprowadzona, rozumiana
i utrzymywana w całej firmie.

Gliwice, 2009-02-06    Zarząd firmy

SZKOLENIA

Jako autoryzowany dystrybutor czołowych producentów łożysk, pasów i narzędzi gwarantujemy dostawę produktów najwyższej jakości oraz fachowe doradztwo. Mamy świadomość, że aby klient mógł w pełni korzystać z zalet oferowanych przez nas produktów, wymagana jest wiedza, którą systematycznie przekazujemy naszym klientom w trakcie szkoleń. Szkolenia takie organizujemy na terenie zakładu klienta, często przy współudziale przedstawicieli producentów łożysk, pasów czy też innych produktów. Jesteśmy świadomi, że sukces i stabilna pozycja w naszej branży nie byłyby możliwe do osiągnięcia, gdyby nie profesjonalizm naszych pracowników i ścisła współpraca z Państwem.